Filozofia

Obowiązującą filozofią w akademii capoeira jest szacunek dla wszystkich jej mistrzów, uczniów, kultywowanie tradycji i doskonalenie się we wszystkich aspektach, czyli w walce, sztuce, tańcu, muzyce i kulturze. Dokładamy wszelkich starań by uczyć i edukować, aby capoeira rozwijała się w pozytywny i zdrowy sposób. Capoeira to sztuka która powinna być grana z przyjemnością, gdzie pasja i oddanie pochodzi prosto z serca.

Staramy się przekazywać naszym uczniom psychiczne i fizyczne metody treningowe, jak najlepiej tworzyć i wykorzystywać różne sytuacje w grze. Poprzez grę zarówno z przyjaciółmi jak i wrogami, uczeń zyskuje umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji w środku roda, jak również poza nią. Co więcej, zachęcamy uczniów by uczyli się języka i poznawali zwyczaje panujące w Brazylii, co sprawi, że w pełni będą mogli nazywać siebie Capoeiristas.
Wraz z postępem zyskujesz pewność siebie, doświadczenie i zauważasz, że z treningu na trening stajesz się zwinniejszy i bardziej dokładny.

Nie zniechęcaj się jeśli nie jesteś w stanie wykonać trudnej akrobacji w pierwszym tygodniu zajęć. Dzięki cierpliwości i wytrwałości możesz być pewien/na że kiedyś Ci się uda! Najlepsi zaczynali od zera!

Nasz cel

Akademia Capoeira promuje podstawowe wartości oparte na przyjaźni i szacunku. Ma nadzieję szerzyć je poprzez sztukę Capoeira w uniwersytetach szkołach, klubach, stowarzyszeniach i różnych społecznościach. Promuje integrację ludzi pochodzących z różnych środowisk co jest w istocie bardzo ważnym elementem z uwagi na historię Brazylii. Zachowanie tradycji, rozwój i promowanie sztuki Capoeira jednoczącej ludzi, wzbogaca i poszerza nasze horyzonty. Jest to miejsce dla uczestników w każdym wieku, o różnej sprawności. Naszym celem jest pokazanie ludziom czegoś nowego, czego nie poczuli nigdy wcześniej. Capoeira to nie tylko machanie nogami, angażuje ciało, serce i duszę.

Akademia popularyzuje indywidualność oraz takie wartości jak szacunek, współpraca i wolność. Warto zaakcentować, że to sztuka walki i żywy kulturalny ruch w Brazylijskiej kulturze. Będziesz trenować ataki połączone z unikami rozwijać akrobacje, co więcej nauczysz się stosować te ruchy dynamicznie w grze w środku koła nazwanego Roda. Nauczysz się także wiele ciekawostek związanych z kulturą i historią Brazylii.

Nieważne czy chcesz zostać świetnym akrobatą, niesamowicie grać lub śpiewać czy ewentualnie spalić kilka dodatkowych kilogramów. Wszystkie twoje wymarzone cele mogą być osiągnięte w Akademii Capoeira, co więcej my naprowadzimy Cię na ścieżkę sukcesu.

W naszej Akademii, szczycimy się pozytywną atmosferą, gdzie każdy może odnaleźć swoje miejsce i życiową pasję!