[frame align=”right”][/frame]Costa Silva Rubens, Mestre Bamba – urodzony 04.09.1964. Swoją przygodę z Capoeira rozpoczął w wieku 12 lat, gdy wstapił do Associação de Capoeira Mestre Bimba na nauki u Mestre Gato da Bahia na Pelourinho (dzielnica Salvador da Bahia). Pomagając matce w prowadzeniu restauracji w centrum oraz biorąc udział w różnych rodas na Terreiro de Jesus, zapoznał tam Mestre Vermelho Boxel, którego Mestre Bamba zawsze uważać będzie za swoje pierwszego mistrza.

Niedługo później, rozpoczął praktykę u Mestre Vermelho 27 (uczeń Mestre Bimba), gdzie dokładniej zaczął zgłębiać wiedzę na tenat Capoeira, a w szczególności – stylu Regional. Nie znając jeszcze wszystkich zasad rządzących światem Capoeira Regional i nie mając świadomości o dziedzictwie jakie przyjdzie mu kontynuować, po śmierci  Mestre Vermelho 27 kontynuował treningi w Associação de Capoeira Mestre Bimba najlepiej jak potrafił. Tam tez przyszło mu się zetknąć z prawdziwym obrazem społeczeństwa w Bahia, zasadami panującymi w świecie oraz z trudnościami z jakimi się musieli zmagać wszyscy wielcy Mestres.

Po śmierci Mestre Vermelho 27 w 1996 roku wiedział, iż chce kontynuować i przekazywać nauki zmarłego mistrza. Zdeterminowany by na treningach została utrzymana metodologia stylu Capoeira Regional, uzyskał wsparcie wielu znamienitych Mestres co mu bardzo pomogło w kontynuacji dziedzictwa Mestre Vermelho 27, a pośrednio Mestre Bimby.

Jak sam Mestre Bamba o sobie mówi, jest osobą tolerancyjną i pełną szacunku dla innych stylów Capoeira. W swoich naukach zawsze stara się podkreślić, iż nie jest właścicielem stylu Regional, lecz stara się go pielęgnować najlepiej jak umie. Z respektem odnosi się do wszystkich adeptów i stylów w Capoeira tak długo, jak nie naruszać będą jej dobrego imienia.

[frame][/frame] [frame][/frame]